En son hangi başarınızı kutladınız?

veya en son ne zaman bir şey başardığınızı farkettiniz?

Hayat çok hızlı akıp giderken, gündem şimşek hızıyla değişirken kendimizi, kendi hayatımızın içinde bile kaybediyoruz. Hayatlarımızın ne kadar kısa ve anlamsız olduğunu farketmiyoruz. Bir şeyi gerçekten başardığımızda gerçekten kutluyor muyuz peki?

Son zamanlarda geriye dönüp baktığımda şunu farkettim; ne yaptıysam, ne başardıysam hep daha fazlasını istemişim. Başardığım şeyleri de adam gibi kutlamamışım bile. Kutlamak derken burda proje sonu çıkılan yemeklerden, arkadaşlarla akşam dışarı çıkmaktan, parti yapmaktan falan bahsetmiyorum. Şöyle bir arkama yaslanıp başardığım şeyin farkına varmayalı uzun zaman olmuş. Ne üniversiteyi kazandığımı kutlamışım ne bitirdiğimi. Ne yeni işimi kutlamışım ne yeni hayatımı.

Şimdi bir şeyi başardığım zaman keyfini çıkarmayı keşfediyorum. Kendime ödüller koyuyorum. Gerçekten, ödüller! Azimle çalışıp, istediğim şeyi yapmak için her şeyimi verdikten sonra eğer ki sonuca ulaşıyorsam oturup plan yapmaya başlıyorum. Bir seyahat planı, bir hobi, yeni bir kitap, hiç bilmediğim bir yemek denemesi veya bir yardım etkinliğine katılmak yani artık o an beni ne mutlu ederse. Bundan sonra da böyle olması için elimden geleni yapacağım.

Size başlıkta sorduğum ise hala geçerli. Bir düşünün en son ne zaman?

Şimdi müsadenizle arkama yaslanıp elimde ayranımla müzik eşliğinde yeni işimi kutlamak istiyorum.


Düşünmeye başladınız mı? O zaman aşağıdaki ♥ butonuna basarsanız başkalarını da teşvik edebilirsiniz. Sosyal medyada paylaşmayı da unutmayın!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s